Сьогодні 2,5 млн сімей майже в усіх країнах світу зберігають пуповинну кров своїх дітей. Ще більше 1 млн зразків – зберігаються в публічних банках, завдяки державному фінансуванню.
Тому наявність банків для зберігання пуповинної крові у структурі гематологічних клінік стає такою ж повсякденною, як і функціонування аптек у типових лікарнях.
Їх необхідність обумовлюється також тим, що ймовірність знайти сумісного донора кісткового мозку для деяких пацієнтів складає 1: 1 000 000.
Хто перебуває в зоні ризику і кому необхідно перш за все подбати про збереження пуповинної крові:
- Сім’ям, в яких були випадки раку, цукрового діабету, ішемічної хвороби серця та інших захворювань з підтвердженою спадковістю
- Парам, які лікувалися від безпліддя
- При вагітності внаслідок екстракорпорального запліднення
- При пізній вагітності
- Якщо у старшої дитини захворювання, для лікування якого показана трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин
- Мультинаціональним, мультиетнічним сім’ям (висока диверсифікація антигенів HLA обмежує шанси знайти донорський трансплантат)
- Сім’ям з єдиною дитиною, тому що відсутність братів і сестер виключає шанси мати сумісного сімейного донора кісткового мозку
Кріобанк Інституту клітинної терапії може гарантувати якісний повний цикл обробки пуповинної крові вашого новонародженого від збору та переробки до кріозбереження й обслуговування.