Пуповинна кров лікує запальні захворювання кишківника у новонароджених

Маленька Жао Жаксін була першою дитиною в Китаї, якій здійснили трансплантацію пуповинної крові для лікування генетичної форми запального захворювання кишківника, що часто є причиною смерті новонароджених.   

Вже у віці 8 днів у маленької Жао, яка народилася у 2015 році, почалися прояви діареї. Такі ж симптоми стали причиної смерті її сестрички у віці 5 місяців. “Ми дуже боялися, що втратимо і Жао” – говорить мама дівчинки. 

Генетичне дослідження показало, що дитина страждала запальним захворюванням кишківника з дуже ранніми проявами. Ця хвороба викликана спадковою генетичною мутацією. 

Дефіцит гену, що відповідає за продукцію імуносупресивного інтерлейкіну-10, призводить до порушення в імунній системі кишківника. Це захворювання вперше було описане в 2009 році, його проявами є абсцеси кишок та нориці.

“Єдиним ефективним методом лікування запального захворювання кишківника у новонароджених є трансплантація стовбурових клітин” – пояснює д-р Хуанг Їнг, директор відділення захворювань травної системи дитячої лікарні Фуданського університету в інтерв’ю газеті Shanghai Daily. “Трансплантація може “відремонтувати” генетичний дефект і взяти під контроль симптоми захворювання” – говорить лікар.  

Маленька Жао стала однією з 9 перших пацієнтів, яким здійснили трансплантацію пуповинної крові в лікарні Фуданського університету з приводу запального захворювання кишківника з дуже ранніми проявами, викликаного недостатністю інтерлейкіну-10. Вік маленьких пацієнтів складав від 6 до 43 місяців, а вага від 3 до 10,4 кг. Випорожнення у пацієнтів нормалізувалися вже через 1-3 місяці після трансплантації.  

Цю історію широко висвітлювали китайські газети. Коли маленька Жао повернулася з лікарні додому, мама дівчинки радісно вигукнула: “Я памятаю її у віці 100 днів, коли вона була як скелет, а зараз вона майже пампушечка!” 

Наукова стаття про успіх учених Фуданського університету в лікуванні запальних захворювань кишківника у новонароджених була офіційно опублікована в 2018 р.

За матеріалами: https://parentsguidecordblood.org/en/news/cord-blood-transplant-corrects-very-early-onset-irritable-bowel-disease

Список захворювань, у лікуванні яких успішно застосовують стовбурові клітини пуповинної крові постійно розширюється. На сьогоднішній день Кріобанк Інституту клітинної терапії є беззаперечним лідером із постачання трансплантатів стовбурових клітин пуповинної крові та плацентарних препаратів державним клінікам України в рамках клінічних досліджень під егідою Координаційного центру трансплантації органів, тканин та клітин Міністерства охорони здоров’я України. Зберігання в Кріобанку пуповинної крові, плаценти та пупкового канатика забезпечує малюка та інших членів родини додатковим резервом здоров’я на довгі роки.