Чи зберігати пуповинну кров близнюків

В очікуванні близнюків перед майбутніми батьками часто постає питання – чи доцільно зберігати пуповинну кров та інші перинатальні тканини (пупковий канатик, плаценту) обох близнюків.

Відповідь – однозначно так.

Експерти рекомендують зберегти стовбурові клітини кожного малюка, оскільки близнюки в більшості випадків різнояйцеві, а отже ймовірність імунологічної сумісності між ними така сама, як для звичайних сиблінгів (братів чи сестер) і складає 20-75%.

Зберігання пуповинної крові при народженні близнят дає можливість забезпечити дітям достатню кількість таких цінних стовбурових клітин як біологічну страховку на майбутнє.

Науково доведено, що хоча обсяг крові, зібраної з кожної пуповини під час багатоплідних пологів менше, ніж у разі народження однієї дитини, кількість стовбурових клітин в 1 мл пуповинної крові переважно вище.

Кріобанк Інституту клітинної терапії значну увагу приділяє якісному збору пуповинної крові в пологових будинках, особливо у разі багатоплідної вагітності, та проводить постійний інструктаж акушерських бригад.