Імунітет до коронавірусу може тривати роками

Чи зберігається імунітет до коронавірусу після перенесеного COVID-19? Це одне з найактуальніших на сьогодні питань у світі, оскільки вакцинація від COVID-19 буде ефективною лише у випадку ствердної відповіді «так».

Результати дослідження зразків крові хворих, що перенесли COVID-19, вказують на потужний і тривалий імунітет. Як довго триває імунітет до COVID-19? Результати нового дослідження вказують, що роками, а може й десятиліттями. 8 місяців після перенесеної коронавірусної пневмонії у більшості з обстежених пацієнтів все ще зберігається імунітет до SARS-CoV-2. Результати цього дослідження поки що опубліковані лише онлайн, але дуже обнадіюють, в першу чергу з огляду ефективності вакцинації та шансів повернутися до нормального життя.

Дослідження осіб, що одужали від SARS, викликаного іншим коронавірусом, свідчать, що важливі імунні клітини, які відповідають за імунітет до даної інфекції, виявляються навіть через 17 років після перенесеного захворювання.

Дослідники з Вашингтонського університету під керівництвом імунолога Маріон Пеппер раніше продемонстрували, що певні клітини «пам’яті», які продукуються після інфікування коронавірусом, залишаються в організмі щонайменше 3 місяці.

Інше нещодавно опубліковане дослідження свідчить, що для реконвалесцентів після COVID-19 характерна наявність потужних клітин натуральних кіллерів навіть якщо антитіла в крові не виявляються.

Акіко Івасакі, імунолог з Єльського університету (США), сказала, що її не дивує, що виявлений імунітет до вірусу зберігається впродовж багатьох місяців, адже це те, що природньо повинно бути після перенесеного інфекційного захворювання.

Проте, відомо, що у деяких інфікованих осіб імунітет до SARS-CoV-2 був нетривалим після одужання, що вчені пояснюють тим, що різні хворі отримали різну кількість вірусу, і вважають, що ці особливості вдасться подолати вакцинацією. Інші імунологи пояснюють, що рівень антитіл до вірусу зазвичай з часом знижується, але важливі саме імунні клітини «пам’яті», які залишаються, і, за потреби, запускають імунну відповідь, спрямовану на захист від повторного інфікування.

За матеріалами: https://www.nytimes.com/2020/11/17/health/coronavirus-immunity.html

Фахівці Інституту клітинної терапії ретельно відслідковують останні досягнення медицини в галузі лікування COVID-19 та шляхів попередження цього небезпечного захворювання. Також лікарі й науковці Інституту клітинної терапії розробили метод лікування COVID-19 з використанням мезенхімальних стовбурових клітин пуповини й плаценти і програму реабілітації після перенесеного COVID.