Пуповинна кров застосовується у лікуванні синдрому гіпоплазії лівих відділів серця

Синдром гіпоплазії лівих відділів серця – це патологічний стан, зумовлений вадами розвитку лівих відділів серця. Захворювання  вимагає численних кардіохірургічних втручань одразу після народження дитини і характеризується високою смертністю.

Враховуючи високий регенеративний (відновлюючий) потенціал стовбурових клітин, об’єднаними зусиллями провідних медичних центрів США розроблено метод підтримуючої клітинної терапії пацієнтів з  синдром гіпоплазії лівих відділів серця, що базується на введенні стовбурових клітин аутологічної (власної) пуповинної крові безпосередньо в міокард серця. Вже проведено 1 фазу клінічного дослідження, в якому стовбуровими клітинами пуповинної крові проліковано 10 новонароджених із цим небезпечним захворюванням одночасно з хірургічним лікуванням.

Проведене дослідження підтвердило безпечність введення стовбурових клітин пуповинної крові в міокард маленьких пацієнтів з  синдромом гіпоплазії лівих відділів серця. Не зафіксовано жодного випадку операційної смертності. Тільки в одного малюка розвинулося ускладнення у вигляді кровотечі з епікарду в ділянці місця ін’єкції, але лікарі з ним успішно справилися.

На даному етапі кардіохірурги ще не можуть зробити висновків про ефективність клітинної терапії при синдромі гіпоплазії лівих відділів серця. Це допоможе з’ясувати 2-а фаза клінічних досліджень, яку вже запланували американські вчені. Але розроблений безпечний метод введення стовбурових клітин безпосередньо у серце новонароджених   подає надії на ралізацію нових ефективних лікувальних стратегій при синдромі гіпоплазії лівих відділів серця за допомогою стовбурових клітин власної пуповинної крові.

За матеріалами: Burkhart HM, Qureshi MY et al. J Thorac Cardiovasc Surg. 2019.

В Україні Інститут клітинної терапії в співпраці з провідними державними науково-дослідними медичними інститутами також розробляє підходи до лікування захворювань серцево-судинної системи із використанням стовбурових клітин пуповинної крові та плаценти.  Десятки пацієнтів отримали нову якість життя завдяки застосуванню в рамках клінічних досліджень клітинних препаратів, виготовлених Кріобанком Інституту клітинної терапії.