Інститут клітинної терапії на Європейському гастротижні

Європейський гастротиждень (United European Gastroenterology Week – UEGW) – це найбільш престижна міжнародна наукова конференція у галузі клінічної та експериментальної гастроентерології.  Європейський гастротиждень щороку збирає понад 14 000 учасників із 120 країн світу. Через необхідність дотримання карантинних вимог у зв’язку з пандемією COVID-19 UEGW-2021 було проведено онлайн 3-5 жовтня 2021 р., проте  у конференції взяло участь більше 8 000 фахівців.

Наукова консультантка Інституту клітинної терапії, к.мед.н., доц. Христина Насадюк взяла участь в UEGW-2021 та представила доповідь, присвячену з’ясуванню ролі пуринергічного сигнального шляху в шлунку та товстій кишці в нормі та за умов запальних захворювань. Дослідження проведені у співпраці з Гданським медичним університетом (Польща).

Ураження травного тракту займають одне з перших місць серед захворювань населення працездатного віку в Україні та світі, а рак товстої кишки становить 9 % від усіх вперше виявлених злоякісних пухлин. В останнє десятиліття у лікуванні захворювань травного тракту дедалі ширше застосовуються стовбурові клітини, зокрема мезенхімальні, виділені із тканини пуповини та плаценти. В рамках клінічних досліджень хвороба Крона та неспецифічний виразковий коліт є одними із найбільш частих показань до клітинної терапії, зокрема у випадках, резистентних до традиційної імуносупресивної терапії.

На сьогодні Інститут клітинної терапії у співпраці з провідними державними науково-дослідними інститутами АМН України розробляє підходи до лікування цирозів печінки, вірусних гепатитів та системних запальних захворювань кишківника із використанням мезенхімальних стовбурових клітин пуповини та плаценти. Розроблений Інститутом клітинної терапії метод лікування гострого панкреатиту/панкреонекрозу із використанням стовбурових клітин пуповинної крові та пуповини ще у 2012 р. був офіційно схвалений МОЗ України після 5-річних клінічних випробувань.