Інститут клітинної терапії представляв Україну на міжнародній нараді CBA

16 червня 2021 р. Інститут клітинної терапії представляв Україну на онлайн-нараді публічних та приватних банків пуповинної крові, організованій міжнародною організацією Cord BloodAssociation, дійсним членом якої є Інститут. Зі сторони Інституту клітинної терапії в конференції взяла участь к.мед.н., доц. Христина Насадюк.

Міжнародну спільноту біобанкінгу пуповинної крові представляли 24 учасники з різних країн та континентів. Наукова зустріч, ініційована CBA, проходила під робочою назвою “Management of Older Cord Blood Units”. В ході конференції було обговорено актуальні питання біобанкінгу пуповинної крові, зокрема особливості кріозберігання та клінічного застосування «давніших» біодепозитів, збережених 20-30 років тому. 

В ході наради було відзначено беззаперечну цінність пуповинної крові як джерела стовбурових клітин для цілей гематології та регенеративної медицини, доцільність її довготривалого зберігання та перспективність нових «продуктів», які можна отримати з цього біоматеріалу. Це, зокрема, Т-лімфоцити, дендритні та інші імунокомпетентні клітини, крім загальновідомих гемопоетичних та мезенхімальних стовбурових клітин.

У червні 2021 р. Інститут клітинної терапії також взяв участь у міжнародному вебінарі BoulderPeptide Symposium на тему «Пептидні вакцини» та міжнародному уоркшопі “Simplifying hiPSC-based disease modeling”.