Клінічні дослідження Інституту клітинної терапії

Можливість зберегти перинатальні тканини (пуповинна, кров, плацента, пуповина) при народженні дитини привертає дедалі більшу увагу майбутніх батьків. Але багато людей в очікуванні дитини хвилює, чи вже сьогодні в Україні є можливість застосувати стовбурові клітини з власного біологічного матеріалу у лікуванні захворювань. Тому, розповідаємо про методи лікування розповсюджених захворювань із використанням стовбурових клітин, розроблені Інститутом клітинної терапії, які вже схвалені МОЗ України або перебувають на різних етапах клінічних досліджень.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності Інституту клітинної терапії є розробка нових методів лікування соціально важливих захворювань із використанням стовбурових клітин. На сьогоднішній день Інститут клітинної терапії розробив методи клітинної терапії таких патологічних станів, як

 1. Порушення скоротливої функції серця
 2. Ішемічна кардіоміопатія
 3. Захворювання периферичних артерій нижніх кінцівок
 4. Панкреонекроз
 5. Діабетична периферична нейропатія
 6. Периферичне ураження артерій у хворих на цукровий діабет
 7. Трофічні виразки нижніх кінцівок
 8. Цироз печінки
 9. Вірусні гепатити
 10. Остеоартроз
 11. Кератити інфекційної та нейротрофічної етіології

Також Інститут клітинної терапії володіє ексклюзивними методиками противікової (анти-ейдж-терапії) з використанням екстракту плаценти та стовбурових клітин.

Згідно національного та міжнародного законодавства, нові методи лікування, перш, ніж отримати офіційне схвалення МОЗ України проходять апробацію в рамках клінічних досліджень під егідою Координаційного центру трансплантації органів, тканин та клітин МОЗ України.

У 2012 р. МОЗ України, після 5-річних клінічних досліджень офіційно схвалив методи лікування критичної ішемії нижніх кінцівок та гострого панкреатиту/панкреонекрозу, розроблені Інститутом клітинної терапії, що базуються на використанні стовбурових клітин пуповинної крові. Проведені клінічні дослідження довели їх безпечність та високу ефективність. Розроблений Інститутом клітинної терапії метод лікування гострого панкреатиту/панкреонекрозу навіть привернув увагу міжнародної медичної спільноти, і дані клінічного дослідження опубліковані на сайті провідної міжнародної організації, що сприяє обізнаності про цей біологічний матеріал у світі – це Parents’ Guide to Cord Blood Foundation 

На даний момент Інститут клітинної терапії завершив ще 4 клінічні випробування із лікування таких захворювань, як

 1. Порушення скоротливої функції серця (застосовувалися стовбурові клітини пуповинної крові)
 1. Захворювання периферичних артерій нижніх кінцівок (застосовувалися мультипотентні мезенхімальні стромальні клітини жирової тканини та кісткового мозку)
 2. Кератити інфекційної та нейротрофічної етіології (застосовувалися амніотична мембрана плаценти)
 3. Панкреонекроз (застосовувалися стовбурові клітини пуповинної крові та тканина пупкового канатика).

Тривають клінічні дослідження із лікування наступних захворювань:

 1. Хронічний гепатит та цироз печінки вірусної етіології (застосування мезенхімальних стромальних клітин плаценти)
 2. Ішемічна кардіоміопатія (застосування стовбурових клітин міокарда, кісткового мозку, плаценти, жирової тканини та їх комбінацій)
 3. Діабетична периферична нейропатія (застосовуються кріоконсервовані ядровмісні клітини пуповинної крові людини, кріоконсервовані мультипотентні мезенхімальні стромальні клітини, виділені з плаценти людини та кріоконсервована амніотична мембрани людини окремо та їх комбінації)
 4. Периферичне ураження артерій у хворих на цукровий діабет (застосування кріоконсервованих ядровмісних клітин пуповинної крові людини, кріоконсервованих мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин, виділених з плаценти людини та кріоконсервованої амніотичної мембрани людини окремо та їх комбінацій)
 5. Трофічні виразки нижніх кінцівок (застосування кріоконсервованих ядровмісних клітин пуповинної крові людини, кріоконсервованих мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин, виділених з плаценти людини та кріоконсервованої амніотичної мембрани людини окремо та їх комбінацій)
 6. Остеоартроз (застосування стовбурових клітин кісткового мозку та плаценти).

Таким чином, збереження перинатальних тканин (пуповинна кров, пуповина, плацента) в Кріобанку Інституту клітинної терапії дає можливість в майбутньому, за потреби, застосувати виділені з власного біологічного матеріалу стовбурові клітини в лікуванні багатьох захворювань.