Більше 4 мільйонів сімей вже зберегли пуповинну кров своїх новонароджених

В останні роки в усьому світі дедалі більше батьків в очікуванні потомства підписує угоди з біобанками про збереження пуповинної крові після пологів. На сьогодні більше 4 000 000 біодепозитів пуповинної крові збережено в банках сімейного типу, а ще майже 1 000 000 батьків подарували пуповинну кров своїх новонароджених в державні (публічні) біобанки. Останні надають донорську пуповинну кров гематологічним клінікам для лікування пацієнтів, яким показана трансплантація кісткового мозку, адже пуповинна кров офіційно визнана його альтернативою.

Першу трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин пуповинної крові було виконано у Франції в 1988 р. хлопчику з анемією Фанконі. Сьогодні Метью Фероу, саме так звали першого у світі реципієнта стовбурових клітин пуповинної крові, – здоровий 36 річний чоловік, який насолоджується повноцінним життям разом зі своєю родиною і сприяє розвитку банків пуповинної крові у світі. 

Перший банк пуповинної крові було створено в США в 1992 р., а засновник  став і його першим клієнтом, зберігши на новоствореному підприємстві пуповинну кров свого новонародженого сина.

Станом на 2019 р. банки пуповинної крові різної форми власності успішно функціонують майже у всіх країнах світу, а кількість трансплантацій стовбурових клітин пуповинної крові вже перевищила 40 000. Важливо відзначити, що якщо раніше пуповинна кров вважалася трансплантатом гемопоетичних стовбурових клітин переважно для дітей, масою тіла до 40 кг, то зараз кількість застосувань цього біоматеріалу у дорослих перевищує їх число у дітей. Цьому сприяють відпрацьовані методики культивування (розмноження) стовбурових клітин пуповинної крові, що дозволяє безпечно збільшувати їх кількість. Серед реципієнтів пуповинної крові є пацієнти, старші 60 років. Найбільше трансплантацій стовбурових клітин пуповинної крові виконується  в Японії, близько 5 000 застосувань щорічно. 

Українські батьки також мають можливість зберегти пуповинну кров, пуповину та плаценту свого новонародженого в першому та єдиному ISO-акредитованому Кріобанку Інституту клітинної терапії у відповідності з міжнародними стандартами кріоконсервування перинатальних тканин.