Новини Міжнародного конгресу з пуповинної крові-2019

13-15 вересня 2019 р. в Маямі (США) проходив Міжнародний конгрес  з пуповинної крові – Cord Blood Connect-2019. Ця вагома подія в галузі біобанкінгу та клінічного застосування стовбурових клітин пуповинної крові зібрала близько 350 делегатів з 28 країн світу (США, Австралія, Канада, Мексика, Ізраїль, Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Тайланд, Україна, Великобританія, В’єтнам та ін). 

Конгрес організувала Міжнародна асоціація з пуповинної крові за активної підтримки Всесвітньої асоціації донорів кісткового мозку, Фундації з акредитації клітинної терапії, Американської асоціації банків тканин, Європейської школи гематології, Фундації регенеративної медицини, Товариства перинатальних стовбурових клітин та багатьох інших.

Конгрес розпочала професор-гематолог Еліан Глюкман, яка в 1988 р. виконала першу в світі трансплантацію пуповинної крові дитині з анемією Фанконі. Еліан Глюкман прочитала лекцію “Уроки з минулого”,  в якій підсумувала більш, ніж 30-річний досвід успішного клінічного застосування пуповинної крові. На конгресі був присутній Метью Фероу, зараз здоровий чоловік, а 31 рік тому перший у світі пацієнт,  якому виконали трансплантацію стовбурових клітин пуповинної крові.

В рамках Конгресу Міжнародна асоціація з пуповинної крові нагородила довічною відзнакою за важливі наукові досягнення ще одного корифея галузі – професора Халя Броксмеєра. Саме результати досліджень доктора Броксмеєра в далеких 70-80-х рр. ХХ століття виявили, що пуповинна кров може бути альтернативою кістковому мозку для лікування пацієнтів, яким показана трансплантація кровотворних стовбурових клітин.

Інші важливі доповіді були присвячені новітнім підходам до застосування пуповинної крові в практичній медицині у дітей та дорослих, а також актуальним аспектам організації роботи біобанків.  Значна увага приділялася якості трансплантатів стовбурових клітин пуповинної крові, їх належній перевірці перед клінічним застосуванням та транспортуванню в клінічні центри.

Крім загальновідомих препаратів, які отримують з пуповинної крові (трансплантати гемопоетичних стовбурових клітин, Т-лімфоцити пуповинної крові, тромбоцитарний гель чи штучна сльоза), вченими з університету Дьюка (США) було представлено новий препарат, що містить макрофаги пуповинної крові. Даний лікарський засіб перспективний для лікування генетично обумовлених хвороб метаболізму.

Одне з сучасних досліджень показало, що негативний вплив на якісні показники стовбурових клітин пуповинної крові має вживання вагітною кофеїну та пасивне куріння майбутньої матері.

В рамках конгресу були проведені тематичні уоркшопи та тренінг інспекторів індустрії біобанкінгу пуповинної крові.

Перший та єдиний ISO-акредитований Кріобанк України? що функціонує з 2003 р. при Інституті клітинної терапії надає майбутнім батькам послуги кріозберігання пуповинної крові, плаценти та пупкового канатика у відповідності з міжнародними стандартами. З 2008 р. Кріобанк Інституту клітинної терапії в рамках клінічних досліджень під егідою координаційного центру трансплантації органів, клітин і тканин МОЗ України забезпечує клітинними та тканинними препаратами провідні державні медичні центри країни.