Кріобанк підтримує Всесвітній тиждень грудного вигодовування

Щорічно в усьому світі з 1 по 7 серпня відзначається Тиждень грудного вигодовування.  Ця громадська кампанія, спрямована на підвищення обізнаності жінок про важливість грудного молока для здоров’я дитини, заснована і координується Світовим альянсом з грудного вигодовування. Всесвітній тиждень грудного вигодовування підтримується UNESCO та Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Ключові факти:

  • Грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя має вирішальне значення для здоров’я дитини та матері.
  • Грудне молоко містить природні антибіотики, які захищають дітей від інфекційних захворювань, таких як гастрит, діарея та пневмонія.
  • Грудне вигодовування захищає маму від раку молочної залози та матки, діабету та післяпологової депресії.
  • У довгостроковій перспективі грудне вигодовування захищає немовлят від хвороб, пов’язаних з ожирінням, діабетом і збільшує
  • У віці 6 місяців поступово привчайте дитину до твердої їжі.

Цілі Всесвітнього тижня грудного вигодовування:

  • Заохочення батьків до грудного вигодовування.
  • Підвищення обізнаності про важливість грудного вигодовування та шкоду, заподіяну додатковим харчуванням.
  • Надання перевірених наукових матеріалів про важливість грудного вигодовування.
  • Підтримка грудного вигодовування на робочих місцях.

Результати наукових досліджень свідчать, що 595 379 дитячих смертей у віці від 6 до 59 місяців від діареї та пневмонії щорічно пов’язані з відсутністю грудного вигодовування. З відсутністю грудного вигодовування пов’язують також 974 956  випадків ожиріння у дітей щороку у всьому світі.

Грудне вигодовування могло б попередити 98 243 випадків смертей жінок від раку молочної залози та яйників, а економічний ефект профілактики цих захворювань завдяки лактації склав би 1 мільярд доларів в рік.

Відомо, що грудне молоко – це ідеально збалансована їжа для малюка в перші 6 місяців життя. Крім цінних для дитини нутрієнтів, грудне молоко містить імуноглобуліни класу G, які надзвичайно важливі для формування імунітету в новонародженого. А згідно останніх досліджень вчених, грудне молоко – це ще й джерело стовбурових клітин. Унікальні клітини-попередники, що містяться в грудному молоці, здатні проходити через слизові оболонки травного тракту малюка і можуть служити додатковою материнською підтримкою для розвитку дитини.

За матеріалами: https://www.moh.gov.sa/en/HealthAwareness/healthDay/2019/Pages/HealthDay-2019-08-01-07.aspx, https://academic.oup.com/heapol/advance-article/doi/10.1093/heapol/czz050/5522499 та даними Асоціації кріобанків

Забезпечити додаткову біологічну страховку своїй дитині на випадок захворювання можна, зберігши в першому та єдиному в Україні ISO-акредитованому Кріобанку Інституту клітинної терапії пуповинну кров, пуповину та плаценту новонародженого після пологів.