Польські лікарі лікуватимуть пуповинною кров’ю дітей з цілої Європи

Неврологи з Люблінського медичного університету (Польща) лікуватимуть дітей із ураженням головного мозку з цілої Європи з використанням стовбурових клітин пуповинної крові. Це другий у світі медичний центр, де буде застосовуватися ця поки що експериментальна технологія, першим є університет Дьюка в США.

Доктор медичних наук Магдалена Хросцінська-Кравчик з Клініки дитячої неврології Люблінської дитячої університетської лікарні вже провела перші маніпуляції із застосування стовбурових клітин пуповинної крові та пуповини в лікуванні ураження головного мозку у дітей та аутизму. Тепер це лікування буде доступне також дітям із інших країн Європи.

“Стовбурові клітини, зібрані при пологах, вже декілька років застосовуються в рамках досліджень. Ми використовуємо їх у лікуванні дітей з такими захворюваннями як аутизм, spina bifida чи пошкодження головного мозку. У нас було вже декілька таких випадків, коли ми застосовували власну пуповинну кров. А зараз ми розраховуємо, що допоможемо більшій кількості дітей, бо зголошуються до нас пацієнти з цілої Європи,” – говорить д-р Магдалена Хросцінська-Кравчик.

Комісія з біоетики Медичного університету в Любліні видала дозвіл Люблінській клініці дитячої неврології на застосування стовбурових клітин у лікуванні дитячих неврологічних захворювань. Перші маніпуляції показали, що дане лікування – безпечне. В майбутньому, крім ураження головного мозку, таким чином повинні лікуватися й інші неврологічні захворювання у дітей, зокрема аутизм та spina bifida.

Першу трансплантацію стовбурових клітин пуповинної крові виконала в 1998 р. проф. Еліан Глюкман у Парижі, врятувавши таким чином життя 5-річного Метью Фероу з Північної Кароліни, що страждав на анемію Фанконі. Сьогодні Метью Фероу має 36 років і насолоджується повноцінним життям. З того часу стовбурові клітини пуповинної крові використовують у лікуванні понад 80 захворювань, в першу чергу гематоонкологічних, метаболічних та імунологічних.

Найбільший досвід застосування стовбурових клітин пуповинної крові у лікуванні неврологічних хвороб має професор Джоан Куртзберг з університету Дьюка в США. На даний момент дослідженнями професор Куртзберг встановлено, що у дітей з аутизмом застосування пуповинної крові покращує соціальні навики, а у пацієнтів з ураженням головного мозку – моторні функції.

Проф. Хросцінська-Кравчик з Люблінського університету говорить, що вилікувати перших пацєінтів, які взяли участь у клінічному дослідженні, не вдалося, але вдалося покращити їх функції, що дуже важливо. У дітей з ураженнями головного мозку вдалося досягнути підвищення м’язової сили та покращити функціонування сечового міхура.

На думку лікаря, будь-яке покращення у таких дітей є значним досягненням і має велике значення як для маленьких пацієнтів, так і їх близьких. Фахівець також звертає увагу на те, що застосування стовбурових клітин не заміщує  інших методів лікування та реабілітації.

За матеріалами:https://zdrowie.wprost.pl/dziecko/choroby-dzieci/10261396/polscy-lekarze-beda-leczyc-dzieci-z-porazeniem-mozgowym-z-calej-europy.html?fbclid=IwAR3Di8EtBP_gT62w7GL_UokedK2r54SPoPs_MoNwirGV94Xs2QcUutU__1M