Пуповинна кров у лікуванні остеоартриту колінного суглоба

Остеоартрит – це деструкція суглобового хряща. Більше 350 млн людей у ​​світі страждає від цього захворювання. Воно викликає сильний біль і дискомфорт у суглобах, обмежує рухову активність і може спричинити інвалідність.

Однією з найактуальніших проблем сучасної ортопедії є лікування остеоартриту колінного суглоба. Протизапальні лікарські засоби, хондропротектори, фізіотерапія і навіть хірургічне втручання не забезпечують бажаного терапевтичного ефекту.

Пуповинна кров містить стовбурові клітини, здатні давати початок новій хрящовій або кістковій тканині. Саме тому з ін’єкціями стовбурових клітин пуповинної крові вчені пов’язують великі надії на лікування остеоартриту.

На даний момент джерелами стовбурових клітин є: пуповинна кров і пуповина, амніотична рідина, плацентарна кров і власне тканина плаценти, кістковий мозок, периферійна кров, жирова тканина.

Ідеальним джерелом стовбурових клітин для лікування остеоартриту є пуповинна кров. Вона багата мезенхімальними стовбуровими клітинами, що мають виражений протизапальний ефект, а також здатні перетворюватися на клітини хрящової або кісткової тканини, відновлюючи таким чином уражений хворобою суглоб.

Наш Кріобанк володіє методиками культивування мезенхімальних стовбурових клітин пуповинної крові, пуповини і плаценти в клітини хрящової та кісткової тканини. А у співпраці з Інститутом нейрохірургії імені А.П. Ромоданова НАМН України розроблено технологію лікування гриж міжхребцевих дисків культивованими хондроцитами, що відзначена нагородою Національної академії медичних наук України.