Вперше у світі: пуповинна кров буде застосовуватися для захисту головного мозку у дітей із діафрагмальними грижами

Нове клінічне дослідження вперше у світі розпочинається в університеті штату Техас (США), мета якого захистити головний мозок у немовлят із вродженими діафрагмальними грижами.

Діафрагма – це анатомічна структура, що відділяє черевну порожнину від грудної і бере участь у акті дихання. У дітей із вадами розвитку діафрагми органи черевної порожнини можуть випадати у грудну, що не дозволяє легеням нормально розвиватися.

Діафрагмальні грижі зустрічаються з частотою приблизно 1 на 2 500 пологів. Тяжкі форми діафрагмальних гриж можуть привести до смерті та порушення функції головного мозку внаслідок зменшеного поступлення кисню в центральну нервову систему протягом перших тижнів життя. Оскільки немає методу лікування, який би виконував нейропротекторну функцію, тобто захищав головний мозок у новонароджених з діафрагмальними грижами, вчені вважають за доцільне застосувати стовбурові клітини пуповинної крові. Управління з нагляду за якістю продуктів харчування та фармпрепаратів (FDA) видало дозвіл на це інноваційне лікування в рамках клінічного дослідження.

За матеріалами: https://www.newswise.com/articles/umbilical-cord-blood-cells-studied-for-preserving-brain-function-in-infants-with-congenital-diaphragm-disease

Кріобанк Інституту клітинної терапії – єдиний біобанк України, що має міжнародну акредитацію відповідно до стандарту ISO. З 2008 р. клітинні препарати, виготовлені Кріобанком, застосовуються в клінічних дослідженнях на базі державних клінік і провідних науково-дослідних інститутів НАМН України.