Забір пуповинної крові: за і проти

Практично всі вагітні чули від лікарів, читали в жіночих журналах або бачили рекламу про те, що у кожної жінки, яка чекає на народження дитини, є можливість зберегти пуповинну кров. На навіщо це робити? Для чого потрібно збереження стовбурових клітин пуповинної крові? Кому може знадобитися послуга? Чи є якісь обмеження для бажаючих пройти цю процедуру? Чи пов’язана вона з якимись труднощами? Ми дамо відповіді на питання, що хвилюють майбутніх мам.

Навіщо лікарі рекомендують зберегти пуповинну кров?

Організм кожної людини містить так звані стовбурові клітини. Їх також називають “незрілими” або недиференційованими. Це означає, що вони можуть в потрібний момент диференціюватися (“перетворитися”) на клітини будь-якого органу або тканини нашого тіла, щоб відновити його пошкоджені клітини. Пошкодження може виникнути при травмі (наприклад, в результаті опіку), внаслідок хвороби (наприклад, при онкологічних пухлинах, злоякісних хворобах крові, цукровому діабеті, ураженнях серцевого м’яза), а також в результаті природного процесу старіння. Організм дорослої людини містить такі клітини, але в дуже незначній кількості. При цьому вже проведено сотні наукових досліджень і десятки клінічних випробувань, які доводять, що введення препарату стовбурових клітин дозволяє лікувати багато важких хвороб. У пуповинній крові міститься найбільша кількість стовбурових клітин. Якщо в момент народження провести збір пуповинної крові, з неї можна виділити стовбурові клітини і зберігати їх в Кріобанку необмежено довго. Якщо клітини знадобляться дитині, з пуповини якої їх отримали, його рідним братам, сестрам або батькам, їх передадуть в клініку, де буде проводитися лікування. Зі стовбурових клітин пуповинної крові в лабораторії зроблять препарат, який допоможе у відновленні ушкодженого органу. Фахівці рекомендують зберегти пуповинну кров для того, щоб народжена дитина в майбутньому мала можливість отримати найсучасніше та найефективніше лікування, якщо воно буде потрібно.

Забір пуповинної крові: чи не небезпечно це?

Нічого небезпечного в зборі пуповинної крові немає. Процедуру проводить лікар, який приймає пологи. Це ніяк не шкодить дитині (адже пуповину в будь-якому випадку перерізають) чи породіллі. При бажанні можна також зібрати і зберегти пупковий канатик і плаценту. З них теж в лабораторних умовах виділяють стовбурові клітини різних видів. Про те, якими вони бувають, ви можете прочитати тут. Слід пам’ятати, що збір пуповинної крові проводиться тільки в пологовому будинку. При домашніх пологах ця процедура не здійснюється. Лікар проведе забір біологічного матеріалу, який передбачено в  договорі з Кріобанком. Такий договір потрібно укладати перед пологами. Жодної небезпеки для здоров’я збір пуповинної крові, пуповини і плаценти не становить.

Як довго і де можна зберегти пуповинну кров?

Виділені з пуповинної крові, пупкового канатика і плаценти стовбурові клітини зберігає Кріобанк в Києві. Перед відправкою на зберігання біологічні препарати піддають кріоконсервації. Вони можуть зберігатися необмеженого довго за умови дотримання технології. Наш Кріобанк це гарантує. Стовбурові клітини пуповинної крові будуть доступні для його власників стільки, скільки сім’я буде оплачувати зберігання пуповинної крові, екстракту плаценти та інших виділених клітин.

Чи правда, що зібрати пуповинну кров і плаценту можна тільки при природних пологах?

Це не так. Забір всіх біологічних матеріалів – пуповинної крові, пуповини, плаценти – проводиться як при природних пологах, так і при пологах шляхом кесарського розтину. Спосіб ведення пологів не впливає на кількість стовбурових клітин, які можна виділити в лабораторних умовах.

Якщо у жінки двійня або трійня, чи можна зібрати пуповинну кров?

Збір пуповинної крові та інших біологічних матеріалів можливий в будь-якому випадку, незалежно від того, скільки дітей повинно народитися. Однак процедура збору при народженні двійні або трійні відрізняється за вартістю в порівнянні з однією дитиною.

Пуповинна кров: ціна збору та зберігання

Це недешево. Кріобанк в Києві надає різні послуги, які обов’язково прописуються в договорі. Від цього залежить вартість. Зібрати і зберегти тільки пуповинну кров дешевше, ніж провести додатково збір плаценти, а також пупкового канатика. На вартість впливає те, які саме клітини будуть виділені і з якого біологічного матеріалу. Зручний калькулятор допоможе підрахувати вартість зберігання пуповинної крові. Пуповинна кров, збір і зберігання плаценти, зберігання пуповини, кількість народжених дітей, термін зберігання отриманих препаратів – всі ці фактори враховуються при формуванні ціни послуг банку пуповинної крові. Якщо ціна здається досить високою, подумайте про те, що дитина, пуповинна кров і плацента якої будуть зібрані, отримає унікальний індивідуальний повністю безпечний засіб лікування десятків важких захворювань!

“За” і “проти” збору і зберігання пуповинної крові

ПЕРЕВАГИ НЕДОЛІКИ ЗВЕРНУТИ УВАГУ!
Індивідуальні ліки від багатьох важких захворювань для дитини на все життя Відносно висока вартість процедури збору та зберігання біоматеріалу та отриманих препаратів Договір на послуги слід укладати завчасно, до початку пологів
Можливість отримати біопрепарат для рідних братів і сестер, а також батьків Використати стовбурові клітини для родичів можна у випадку імунної сумісності
“Ліки від старості”, які дитина, народжена зараз, зможе використати через кілька десятків років
Абсолютно безпечна процедура збору пуповинної крові та інших біоматеріалів
Можливість необмежено тривалого зберігання
Кріобанк із Києва доправить клітини у будь-яку клініку, де планується їхнє застосування, на першу вимогу
При необхідності лікування за кордоном можливе транспортування стовбурових клітин за кордон Обговорюється окремо, доставка за кордон може здійснюватися за додаткову плату

Збір крові з пуповини можна здійснити практично в будь-якому пологовому будинку України, зберігатися зібраний і оброблений біологічний матеріал буде в Кріобанку в Києві. Не забувайте: пуповинна кров, вартість зберігання якої сьогодні здається високою, в майбутньому може врятувати життя вашої дитини!