15 років з моменту першого застосування пуповинної крові для лікування дитячого церебрального паралічу

Народження дитини – один із найпрекрасніших моментів у житті кожної родини. Проте, на жаль, інколи буває, що радість народження малюка затьмарюється недугою. На щастя, світова медицина вже вміє лікувати багато захворювань, і важливим інструментом сучасних лікарів у боротьбі з різними хворобами стали біотехнології та стовбурові клітини. 

У 2020 році виповнилося 15 років з моменту першого застосування стовбурових клітин пуповинної крові у лікуванні дитячого церебрального паралічу, яке виконала професор Джоан Куртзберг в університеті Дьюка (США). Першою пацієнткою, якій провели експериментальне лікування стовбуровими клітинами для лікування дитячого церебрального паралічу, була дівчинка Аббі, батьки якої, як виявилося, зберегли при народженні її пуповинну кров. 

Перше у світі застосування пуповинної крові у лікуванні дитячого церебрального паралічу здійснили 15 лютого 2005 року. Терапевтична інфузія тривала 20 хвилин.

На жаль, лікарям не вдалося повністю подолати хворобу дівчинки, але вже через 2 тижні після введення стовбурових клітин пуповинної крові дитина почала фіксувати погляд та слідкувати за об’єктами. А через 2 роки магнітно-резонансна томографія показала позитивну динаміку.   

Зараз Аббі 15 років. Вона може пересуватися за допомогою помічників, залюбки катається верхи теж при підтримці волонтерів. Юна пацієнтка і її батьки чекають на нові можливості медицини та клітинних технологій.

Упродовж цих 15 років стовбурові клітини пуповинної крові доволі широко застосовувалися у лікуванні дитячого церебрального паралічу, ішемічно-гіпоксичного ураження головного мозку, аутизму в рамках клінічних досліджень. Досвід лікування неврологічних хвороб у дітей за допомогою стовбурових клітин обнадіює. А цінним джерелом стовбурових клітин є пуповинна кров, тобто малюк вже приходить на світ з запасом унікальних ліків, даних йому природою. 

За матеріалами https://blog.cordblood.com/2019/11/how-one-mom-helped-launch-cord-blood-in-regenerative-medicine/ та даними Асоціації кріобанків

Перший та єдиний в Україні ISO-акредитований кріобанк, створений у 2003 р. при Інституті клітинної терапії, пропонує майбутнім батькам зробити безцінну інвестицію у здоров’я сім’ї – зберегти при народженні малюка стовбурові клітини пуповинної крові, плаценти та пуповини, які вже використовують у лікуванні близько 100 хвороб. Технології кріоконсервування біоматеріалу, що використовує Інститут клітинної терапії, відповідають кращим світовим стандартам.