Стовбурові клітини для омолодження: можливості

Щоб розуміти, які перспективи відкриваються перед тим, хто звернувся в банк пуповинної крові і зберіг стовбурові клітини пуповинної крові, пуповини та плаценти новонародженої дитини, необхідно згадати механізм роботи цих унікальних клітин. Їхній запас є в організмі кожної дорослої людини. У випадку хвороби, ураження органів, в процесі старіння організм “скеровує” наявні недиференційовані (стовбурові) клітини туди, де вони необхідні, щоб здійснити “ремонт” постраждалих тканин. Проте з віком запас стовбурових клітин зменшується, а також знижується їхній проліферативний потенціал (тобто, здатність до поділу) і здатність до диференціації (це означає, що вони менше можуть приймати на себе функції клітин різних органів). При цьому зміни в органах стають все більш значними, і зрештою організму не вистачає можливостей для “ремонту”. Навіть якщо не розвиваються будь-які захворювання, незворотні процеси старіння організму призводять до поступового в’янення, яке проявляється зовні, в самопочутті та в роботі внутрішніх органів. Введення препарату стовбурових клітин дозволяє запустити природні процеси регенерації тканин, завдяки чому відбувається омолодження організму в цілому. Тобто, стовбурові клітини – це унікальна можливість продовжити біологічну молодість, а не тільки поліпшити стан шкіри і позбутися від зморшок або пігментних плям.

Омолодження стовбуровими клітинами дозволяє:

  • поліпшити загальне самопочуття, підвищити працездатність і витривалість, додати життєвих сил
  • поліпшити координацію рухів, пам’ять, швидкість реакції
  • нормалізувати роботу внутрішніх органів, метаболічні процеси
  • підвищити імунітет
  • знизити ймовірність розвитку пухлин
  • поліпшити стан шкіри
  • стимулювати статевий потяг у жінок і чоловіків

Більш молодий організм менше схильний до захворювань і є витривалішим. Стовбурові клітини для омолодження дозволяють досягти саме такого результату. Важливо знати, що збережений в банку стовбурових клітин біологічний матеріал можна використовувати для виготовлення різних препаратів, які застосовуються з різними цілями. Унікальне джерело не тільки стовбурових клітин, але й безлічі інших корисних речовин – плацента, яку використовують як для виділення стовбурових клітин, так і для створення екстракту, що застосовується зовнішньо і внутрішньовенно. Зверніть увагу, що екстракт плаценти для внутрішньовенного введення (і, відповідно, системної дії) в Україні готують лише в лабораторії Кріобанку Інституту клітинної терапії. Більш докладно про зберігання плаценти і можливості застосування виготовлених з неї препаратів ви можете прочитати тут

Хто може використовувати збережені стовбурові клітини для омолодження

Для процедур в рамках антиейдж-терапії (тобто, антивікової терапії) застосовуються як донорські, так і власні (аутологічні) стовбурові клітини. Це ж стосується і екстракту плаценти. Застосування аутологічного біологічного матеріалу має великі переваги:

  1. Це повністю безпечно з точки зору імунологічної сумісності та переносимості введеного препарату, адже власні клітини організм сприймає без ризику відторгнення або алергічних реакцій.
  2. Використання власного біологічного матеріалу – це значно дешевше, ніж застосування біологічного препарату, отриманого з донорських стовбурових клітин. Вартість зразка донорської пуповинної крові сягає 20000 євро. Якщо ж використовувати стовбурові клітини, збережені батьками при народженні дитини, вартість біологічного матеріалу буде дорівнювати витратам на його збір і зберігання. Підрахувати ці витрати можна за допомогою простого калькулятора.  Також економічно вигідніше використовувати екстракт плаценти, збережений для власних потреб у банку стовбурових клітин, ніж купувати його для будь-яких процедур.

Стовбурові клітини пуповинної крові і плаценти, зібрані та збережені при народженні, а також виготовлений екстракт плаценти можуть використовуватися для самої дитини (з метою лікування і в рамках омолоджуючих програм), а також для її батьків та інших близьких родичів. Наприклад, екстракту плаценти, збереженого при народженні, вистачить і для батьків дитини, і для неї самої до моменту, коли вона захоче скористатися можливостями антиейдж-терапії.

В якому віці слід використовувати стовбурові клітини для омолодження?

Однозначної відповіді на це питання немає. Антиейдж-процедури стовбуровими клітинами можуть проводитися як молодим людям для профілактики вікових змін і максимальноговідтермінування” старіння, так і людям середнього та похилого віку. У такому випадку стовбурові клітини та інші біопрепарати допоможуть підтримувати функції всіх органів і систем, в тому числі серцево-судинної, підвищать імунітет, сприятимуть виробленню протипухлинних факторів, поліпшать якість сексуального життя, змінять на краще зовнішній вигляд, позитивно впливаючи на стан шкіри, підвищуючи її еластичність і здатність до оновлення.

Можливостями антивікової терапії із застосуванням стовбурових клітин можуть скористатися жінки та чоловіки. Екстракт плаценти також використовується незалежно від статі і завжди дає відмінний результат як при зовнішньому застосуванні, так і при внутрішньовенному введенні.

Антиейдж-терапія з кожним роком набуває все більшої популярності в усьому світі, зокрема – в Україні. Її можливості розширюються паралельно з розвитком клітинної медицини. Збір і зберігання стовбурових клітин пуповинної крові та плаценти – крок до тривалої молодості для дитини, яка народилася сьогодні, і можливість зберегти молодість на багато років для її близьких.