22 липня – Всесвітній День мозку

Який орган найважливіший? Багато хто відповість на це питання, що серце, хтось скаже печінка чи нирки. Проте, головним мозком забезпечується не лише наша вища нервова діяльність, тобто саме те, що робить людину людиною – можливість думати, аналізувати, генерувати почуття, але і функціонування всього організму. Недарма найважливіший елемент чи фахівця будь-якої системи також прийнято називати «мозком» чи «мозковим центром».

22 липня відзначається Всесвітній День головного мозку. 22 липня у світі проходять численні медичні форуми, на яких фахівці обговорюють актуальні питання неврології та нейрохірургії, а також підвищують обізнаність населення про методи профілактики захворювань головного мозку, можливості їх діагностики та лікування.

До захворювань та уражень головного мозку відноситься інсульт, черепно-мозкова травма, хвороба Паркінсона, хвороба Альцегеймера та багато інших, ефективність лікування яких на сьогодні залишає бажати кращого.

Проте, зусиллями вчених кожного дня отримуються нові дані про механізми розвитку захворювань головного мозку і апробовуються нові підходи до їх лікування, серед яких великі надії подає застосування стовбурових клітин та генна терапія.

Ще у 2013 році Інститут клітинної терапії сумісно з Координаційним центром трансплантації органів, тканин та клітин МОЗ України провели в Києві науково-практичну конференцію «Клітинні технології в акушерстві, гінекології, неонатології та дитячій неврології, на якій серед найактуальніших проблем експертами з усього світу розглядалося гіпоксично-ішемічне ураження головного мозку у новонароджених та дитячий церебральний параліч.

Інститут клітинної терапії приєднується до міжнародних ініціатив з відзначення Всесвітнього дня головного мозку в Україні, а фахівці Інституту у співпраці з провідними профільними медичними центрами країни працюють над розробкою нових методів лікування центральної та периферичної нервової системи і їх впровадженням в клінічну практику.