fbpx

COVID-19 не допустимо !

Пандемія коронавіруса SARS-CoV-2 та запроваджені в усьому світі протиепідемічні заходи вплинули як на життя людей, так і функціонування підприємств. На розповсюдження коронавіруса також миттєво відреагували організації, що координують біобанкінг стовбурових клітин пуповинної крові, інших клітин та тканин людини та реєстри донорів гемопоетичних стовбурових клітин, давши низку важливих рекомендацій кріобанкам та внісши відповідні корективи до існуючих положень. 

Відтак, Управління з нагляду за якістю продуктів харчування і фармпрепаратів (Food and Drug Administration (FDA) в США опублікувала важливу інформацію для біобанків та виробників препаратів, що містять клітини чи тканини людини. Хоча відсутні дані про те, що респіраторні віруси, до яких належить COVID-19, можуть передаватися через клітинні або тканинні препарати, програми скринінгу донорів біоматеріалу можуть вимагати наступну інформацію:  

  • чи подорожували до регіонів з зафіксованими випадками COVID-19;
  • чи жили з особами, інфікованими COVID-19 або в яких були підозри на коронавірус
  • чи були інфіковані COVID-19 або ж підозрювався коронавірус.

Всесвітня асоціація донорів кісткового мозку (World Marrow Donor Association (WMDA) повідомила, що  застосування пуповинної крові в онкогематології зараз під час пандемії COVID-19 особливо актуальне, оскільки заморожені зразки пуповинної крові готові до застосування,  а епідемічна ситуація може не дозволити провести належне тестування донорів кісткового мозку чи обробку їх біоматеріалу.

Інститут клітинної терапії повідомляє, що згідно вимог протиепідемічного режиму, кожен контейнер з біоматеріалом, що прибуває в Кріобанк з пологових будинків України, перед розкриванням ми обробляємо дезінфікуючими засобами, до яких чутливий COVID-19, дбаючи про безпеку наших клієнтів і співробітників! Ми також вживаємо інших протиепідемічних заходів, зокрема запровадили позмінну роботу співробітників та встановили перерви між змінами для посиленої дезинфікуючої обробки приміщень.