Спортсмени лікують травми стовбуровими клітинами

Американський футбол і баскетбол – одні з найбільш травматичних і небезпечних видів спорту. Щорічно в США реєструють близько 900 тисяч травм у таких спортсменів. Часто страждають коліна, щиколотки, плечі та стегна. Ці травми, як правило, досить серйозні та можуть спричинити закінчення професійної кар’єри або занадто тривалу реабілітацію.

Хайнес Вард з Піттсбург Стілерс був одним із перших спортсменів, які звернулися за клітинною терапією. Він відновлювався після розтягнення медіальної колатеральної зв’язки коліна. Після такої ж травми відновлювався й Адріан Клайборн з Атланта Фальконс.

Лікування Джавріна Гріна з Денвер Бронкос складалося з введення в колінні суглоби власних стовбурових клітин, виділених з кісткового мозку. Колега Джавріна – Ноушон Морено також пройшов лікування стовбуровими клітинами травмованих колінних суглобів.

Сідні Райм з Сіетл Сігокс проходив лікування ін’кцією клітинного препарату Regenokine у Швейцарії. А Роландо МакКлен з Окленд Рейдерс, що страждає постійними болями в колінах, у перервах між іграми пройшов лікування стовбуровими клітинами, виділеними з власних жирових клітин.

Небажання тривалої реабілітації після хірургічних втручань і можливість відновлення пошкоджених зв’язок змушує спортсменів звертатися за лікуванням стовбуровими клітинами. І це дає їм змогу  швидше повернутися в колишню фізичну форму.

В Україні вчені Інституту клітинної терапії розробили технологію регенерації міжхребцевих дисків, засновану на застосуванні культивованих аутологічних хондроцитів (клітин хряща). Новий метод лікування прискорює реабілітацію хворих з грижами міжхребцевих дисків, і вже відзначений Національною Академією медичних наук України.

Написано за матеріалами: https://bioinformant.com/athletes-stem-cell-

treatments/?utm_source=newsletter&utm_campaign=81818