Ще на початку пандемії COVID-19 група вчених Інституту клітинної терапії поставила за мету з’ясувати особливості перебігу цієї хвороби.
Проведене ними дослідження поєднувало аналіз клініко-лабораторних даних пацієнтів,🧫 що перебували в стаціонарі на 7, 14 та 28 добу спостереження з результатами комп’ютерної томографії. Це дозволило виявити прогностичні фактори тяжкості захворювання протягом 48 тижнів після появи симптомів. Все це сприяло детальному опису перебігу хвороби.
Автори дослідження, яке опубліковане в журналі «Biomedical Reports» (March 2023, Biomedical Reports 18(5) DOI: 10.3892/br.2023.1615), виявили динаміку змін імунних клітин, певних маркерів запального процесу у крові пацієнтів із важким перебігом COVID-19 та розвитком гострого респіраторного дистрес-синдрому (ГРДС), загрозливого для життя ураження легень, спричиненого коронавірусною інфекцією.
Моніторинг динаміки змін імунних клітин хворих на COVID-19 на різних стадіях лікування можуть бути корисними для прогнозу прогресування захворювання та реакції організму на лікування у важких пацієнтів з COVID-19 та ГРДС.
Вчені Інституту клітинної терапії припускають, імунні клітини з крові пацієнта можуть бути використані як маркери для COVID-19, що має допомогти світовій медичній спільноті в боротьбі з пандемічною коронавірусною інфекцією.
Посилання на публікацію «Biomedical Reports» https://www.spandidos-publications.com/10.3892/br.2023.1615