fbpx

FDA схвалило 2-гу фазу клінічного дослідження з лікування COVID-19 стовбуровими клітинами

Американська біотехнологічна компанія Hope Biosciences, розміщена в Техасі, повідомила, що Американське Управління з нагляду за якістю продуктів харчування та лікарських засобів (Food and Drug Administration – FDA) схвалило 2-фазу клінічного дослідження з вивчення ефективності власних стовбурових клітин жирової тканини для лікування COVID-19. Мова про мезенхімальні стовбурові клітини, які також можна виділити з пуповини, плаценти, пуповинної крові. Зокрема, в Україні Інститут клітинної терапії розробив протокол лікування COVID-19 за допомогою мультипотентних мезенхімальних стовбурових клітин плаценти.

Встановлено, що коронавірус SARS-CoV-2 поражає судини легень, і, щоб вилікувати пацієнта з важкою формою коронавірусної пневмонії потрібно відновити пошкоджене мікроциркуркуляторне русло. Мезенхімальні стовбурові клітини володіють здатністю відновлювати уражені тканини, а також вираженою протизапальною та імуномодулюючою дією. 

На сьогоднішній день клітинна терапія COVID-19 проводиться в рамках клінічних досліджень в США, Китаю, Колумбії, Франції, Йорданії.  Застосовуються мезенхімальні стовбурові клітини, клітини натуральні кіллери, екзосоми мезенхімальних стовбурових клітин. Зареєстровано вже близько 30  таких клінічних досліджень та неодноразово повідомлялося про випадки одужання навіть літніх хворих з важкою формою COVID-19.

В Україні Інститут клітинної терапії готовий надати 300 доз мезенхімальних стовбурових клітин плаценти, позбавлених ACE-2-рецепторів. Відсутність ACE-2-рецепторів є дуже важливою ознакою мезенхімальних стовбурових клітин плаценти, що робить їх недоступними для SARS-CoV-2, адже коронавірус може атакувати лише клітини, що містять рецептор до ангіотензин-конвертуючого ензиму (ACE-2).

За матеріалами: https://bioinformant.com/caladrius-cell-therapy-covid19/ та clinicaltrials.gov