Пуповинна кров у цифрах

 • 50-120 мл – середній об’єм пуповинної крові, який можна зібрати при пологах.
 • 28 років – максимальний на сьогоднішній день період зберігання замороженої пуповинної крові, після якого точно відомо, що розморожені клітини придатні до застосування. Хоча вважається, що зберігати заморожений біоматеріал можна безмежно довго.
 • 40 000 трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин пуповинної крові виконано на сьогодні у світі. Але це тільки для лікування захворювань крові та метаболізму. В регенеративній терапії застосувань пуповинної крові було в десятки разів більше.
 • 100 захворювань, принаймі стільки патологічних станів на сьогодні піддаються корекції із застосуванням стовбурових клітин пуповинної крові.
 • 32 роки тому у Франції виконано першу у світі трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин пуповинної крові. Перший пацієнт, якому провели таку на той час інноваційну терапію, зараз здоровий успішний чоловік, хоча народився з анемією Фанконі.
 • 37 років виповнилося першому у світі пацієнту, якому застосували пуповинну кров з приводу генетично обумовленої анемії. Сьогодні Метью Фероу – здорова людина, щасливий сім’янин, який всіма силами підтримує розвиток біобанкінгу і клінічного застосування пуповинної крові.
 • 15 років пуповинна кров застосовується у лікуванні дитячого церебрального паралічу та аутизму. Застосування пуповинної крові в дитячій неврології започаткувала професор Джоан Куртзберг в США.
 • 4 мільйони родин вже зберегли пуповинну кров своїх новонароджених в різних країнах світу. Вони знають, що на випадок захворювання збережені стовбурові клітини прийдуть на допомогу малюку чи іншим членам сім’ї.
 • 600 000 батьків благочинно пожертвували пуповинну кров своїх новонароджених в державні біобанки, вже врятувавши таким чином тисячі життів.
 • 28 років тому було створено перший банк пуповинної крові у світі, першим клієнтом якого став його засновник, професор Давід Харріс, який заморозив пуповинну кров свого новонародженого сина.
 • 1 000 трансплантацій пуповинної крові щорічно виконується у Японії. Японія – один із світових лідерів із застосування гемопоетичних стовбурових клітин пуповинної крові. А пошуки методів лікування жертв ядерних бомбардувань Хіросіми і Нагасакі після ІІ світової війни стали поштовхом до розвитку методів трансплантації кісткового мозку.
 • 500 банків пуповинної крові функціонує у світі. Серед них розрізняють державні (публічні) і приватні (аутологічні, сімейного банку). Перші фінансуються державою і заохочують батьків подарувати пуповинну кров для врятування чийогось життя, а банки сімейного типу надають можливість зберегти перинатальні тканини (пуповинна кров,  пуповина, плацента) для потреб власної родини.
 • 233 клінічні дослідження передбачають застосування пуповинної крові. Трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин – протокольний метод лікування низки онкологічних хвороб та природжених захворювань крові й метаболізму. Клітинна терапія інших хвороб (інфаркт міокарда, кардіоміопатія, інсульт, вірусні гепатити, цироз печінки, остеоартроз, COVID-19) проводиться в рамках клінічних досліджень.
 • 1 000 пацієнтів в Україні щорічно потребує трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин. Отримати потрібний їм клітинний трансплантат можна з кісткового мозку, пуповинної крові або периферичної крові, з останньої лише за умови вживання донором спеціальних препаратів.
 • 20-40 000 євро коштує донорський трансплантат пуповинної крові. Оскільки знайти сумісного донора кісткового мозку надзвичайно складно (шанси від 1:1 000 до 1: 1 000 000), замість останнього досить часто застовується пуповинна кров. В 2006 та 2010 р. Європейська асоціація з трансплантації крові та кісткового мозку офіційно оголосила пуповинну кров альтернативою кістковому мозку.
 • 17 років зберігання пуповинної крові доступне в Україні в першому вітчизняному Кріобанку при Інституті клітинної терапії. Інститут клітинної терапії також першим серед вітчизняних біобанків отримав ліцензію МОЗ України та вперше в Україні – міжнародний сертифікат якості ISO 9001:2008 та 9001: 2015.
 • 12 років препарати Інституту клітинної терапії застосовуються в клінічних випробуваннях. В 2008 р. Інститут клітинної терапії вперше в Україні отримав дозвіл Координаційного центру трансплантації органів, тканин та клітин МОЗ України на проведення клінічних досліджень із використанням стовбурових клітин. Препарати Інституту клітинної терапії успішно застосовуються провідними медичними закладами України, а ряд методик вже отримали офіційну реєстрацію МОЗ України.
 •