Стовбурові клітини плаценти проти коронавируса

В організмі людини за боротьбу з вірусами відповідають ті ж імунні клітини, що і за протипухлинний імунітет – це Т-лімфоцити, зокрема так звані навіть в офіційній медицині клітини “натуральні кілери” (natural killer cells – NK). Застосування Т-лімфоцитів, особливо після генетичних маніпуляцій, вважається одним з найбільш перспективних підходів до лікування злоякісних захворювань. У 2018 року Нобелівську премію в медицині і фізіології присудили саме за відкриття в галузі Т-клітинної терапії раку. Також доведено, що в боротьбі зі злоякісними захворюваннями мають цінність Т-лімфоцити пуповинної крові.

Пандемія коронавірусу та відсутність ефективних лікарських засобів спонукала вчених розглянути можливість застосування Т-лімфоцитів в боротьбі з COVID-19 як природного противірусного препарату. У США одна з біотехнологічних компаній вже подала заяву в Управління з нагляду за якістю продуктів харчування та фармпрепаратів (Food and Drug Agency (FDA) на застосування препарату стовбурових клітин плаценти, трансформованих в NK-клітини. Раніше препарат розроблявся для лікування онкологічних захворювань.

Уже є дані про ефективність застосування NK-клітин у лікуванні гострого респіраторного синдрому, що створює передумови вважати, що стовбурові клітини плаценти будуть ефективними і в лікуванні коронавірусної інфекції.

Раніше ми повідомляли про 8 пацієнтах, які подолали Коронавірусние інфекцію завдяки лікуванню стовбуровими клітинами пупкового канатика https://cryobank.ua/news/kak-stvolovye-kletki-boryutsya-s-koronavirusom/

В Україні Інститут клітинної терапії має величезний досвід виділення і культивування мезенхімальних стовбурових клітин плаценти і пупкового канатика і вже виступив з пропозицією безкоштовно надати клітинні препарати вітчизняним медичним установам для лікування важко хворих пацієнтів з коронавірусною пневмонією https://biz.liga.net/keysy/ all / projects / stvolovye-kletki-protiv-koronavirusa-covid-19-vozmojno