Американська академія клітинних терапевтів рекомендує пуповинну кров для лікування COVID-19

Американська академія фахівців з лікування стовбуровими клітинами (The American Academy of Stem Cell Physicians) розробила рекомендації з лікування COVID-19. Пропонований протокол вже направлений до Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Протокол лікування COVID-19, розроблений Американською академією фахівців з лікування стовбуровими клітинами, передбачає введення високих доз вітаміну С і D, цинку, хлорохіну й мононуклеарних клітин пуповинної крові в дозі 1 млн/кг. Запропонована схема лікування також включає застосування небулайзера з екзосомами, виділеними з амніотичної рідини.

Пуповинна кров – багате джерело гемопоетичних стовбурових клітин, з яких утворюються клітини крові та імунної системи, а також мезенхімальних стовбурових клітин. Раніше китайські і американські лікарі повідомляли про випадки лікування коронавірусної пневмонії за допомогою інфузій мезенхімальних стовбурових клітин пупкового канатика.

Американська академія фахівців з лікування стовбуровими клітинами – це організація, створена для розвитку досліджень в галузі регенеративної медицини. В даний момент організація служить як освітня платформа для лікарів, науковців та громадськості.

За матеріалами: https://www.ptcommunity.com/wire/american-academy-stem-cell-physicians-recommends-treatment-protocol-covid-19-who

В Україні Інститут клітинної терапії розробив протокол лікування коронавірусної пневмонії мезенхімальними стовбуровими клітинами плаценти, позбавленими ACE-2-рецепторів. Механізм терапевтичної дії мезенхімальних стовбурових клітин плаценти при коронавірусній пневмонії базується на потужній протизапальній дію останніх, а саме здатності пригнічувати “цитокіновий шторм”, викликаний дією COVID-19, а також вираженими відновлюючими та імуномодулюючими ефектами.