Липень – місяць обізнаності про пуповинну кров

Беззаперечна медична цінність пуповинної крові вже декілька десятиліть не викликає сумнівів. Приблизно у кожному 5 випадку пуповинна кров застосовується для трансплантації замість кісткового мозку як джерело гемопоетичних стовбурових клітин у лікуванні багатьох захворювань. З 1988 р. таких застосувань у світі вже виконано понад 50 000.

Банки пуповинної крові в розвинених країнах світу давно стали невід’ємним сегментом служби охорони здоров’я. Останні бувають двох видів: державні (публічні) і приватні (сімейного типу). У державних біобанках пуповинна кров зберігається за рахунок держави і добровільно жертвується роділлями, які бажають врятувати чиєсь життя. У банках сімейного типу (приватних) батьки оплачують послуги обробки і зберігання пуповинної крові для потреб своєї сім’ї, що співставно з біострахуванням.

З метою підвищення поінформованості майбутніх батьків про біологічну цінність пуповинної крові та можливості її зберігання, місяць липень у деяких країнах вважається «Місяцем обізнаності про пуповинну кров».

Перший кріобанк України Інститут клітинної терапії впродовж багатьох років у липні підтримує міжнародні ініціативи з проведення Місяця обізнаності про пуповинну кров.

Майбутні батьки запрошуються на тематичні лекції, на яких експерти Інституту клітинної терапії розповідають все про пуповинну кров, можливості її зберігання та клінічного застосування.