Людина, що проживе 200 років, уже народилася

Чи хотіли б Ви дожити до 200 років?

Науковець зі Стенфордського університету б’ється об заклад, що людина, яка проживе 200 років, уже народилася.

У Стародавній Греції та Римі люди жили в середньому 20-35 років, і мала місце надзвичайно висока малюкова смертність. Тривалість життя в Європі в 1500-1800 роках, на думку істориків, вже становила 30-40 років. З 1900 року цей показник виріс удвічі, перш за все завдяки подоланню таких захворювань, як тиф, віспа, скарлатина та підвищенню санітарної культури людей.

На сьогоднішній день очікувана тривалість життя в найбільш індустріально розвинених країнах становить 75 років і більше. Вчені прогнозують, що до 2070 року цей показник виросте до 87 років. І не останню роль в цьому відіграє регенеративна медицина, що базується на застосуванні стовбурових клітин. Стовбурові клітини володіють здатністю відновлювати уражені тканини та органи.

У сучасній регенеративній терапії серед стовбурових клітин особливе місце займають клітини плаценти та пуповини. Крім вираженого відновлюючого ефекту, мезенхімальні стовбурові клітини плаценти та пуповини  чинять протизапальну дію, ефективно лікуючи аутоімунні хвороби. Отримані дані про ефективність мезенхімальних стовбурових клітин плаценти та пуповини у лікуванні COVID-19.

Дослідники з медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Нью Йорку провели експерименти, які передбачали введення стовбурових клітин у головний мозок тварин. Було показано, що дана маніпуляція на 10-15% сповільнювала процеси старіння в мишей.

На сьогодні відомо, що така частина мозку як гіпоталамус у молодому віці містить велику кількість стовбурових клітин, але у осіб, що досягнули середнього віку, вони майже не виявляються. Це ще раз переконливо свідчить, що клітинна терапія може бути дієвим противіковим лікуванням.

Також науковці в США підрахували, що щонайменше 30% смертей в Америці вдалося б запобігти, маючи необхідні донорські органи для трансплантації. І саме регенеративна медицина подає надії на отримання тканинних структур та цілих органів із стовбурових клітин.

За матеріалами https://bioinformant.com/regenerative-medicine/ та даними Асоціації кріобанків

Зберегти зібрані при пологах стовбурові клітини з пуповинної крові, плаценти та пуповини можна в першому в Україні Кріобанку Інституту клітинної терапії. Кріоконсервування біоматеріалу відбувається згідно міжнародних стандартів, а висока життєздатність клітин після розморожування підтверджується сотнями успішних застосувань у лікуванні різноманітних хвороб.