Стовбурові клітини сприяють лікуванню наслідків вірусних інфекцій

Китайські медики виявили здатність мезенхімальних стовбурових клітин покращувати стан пацієнтів з коронавірусною інфекцією. За даними досліджень, введення стовбурових клітин допомогло знизити рівень запалення навіть у пацієнтів, чий стан вважався критичним.

Як відомо, здоров’ю та життю людей загрожує не сам вірус, а його ускладнення у вигляді пневмонії.

Вчені виявили, що вірус прикріплюється до клітин, на поверхні яких є білок АСЕ2. Цього білку багато на мембрані альвеолоцитів (клітин, які вистилають легені зсередини), через що в легенях і розвивається запалення. У важких випадках може спостерігатися порушення газообміну в легенях і серцева недостатність.

Мезенхімальні стовбурові клітини відомі своєю здатністю виділяти широкий спектр протизапальних білків. У деяких країнах світу вони вже схвалені як спосіб знизити запалення, наприклад, при аутоімунних захворюваннях або системних запальних хворобах кишківника (хвороба Крона, виразковий коліт).

Цікаво, що в дослідженні використовувались стовбурові клітини з пуповинного канатика.

Спочатку ЗМІ повідомляли про один випадок одужання за допомогою мезенхімальних стовбурових клітин, на цей час налічується вже 8 вилікуваних від коронавірусу.

Такий метод лікування вже зацікавив провідних лікарів. Наприклад, легендарний педіатр Доктор Комаровський, згадує про лікування мезенхімальними стовбуровими клітинами у своєму відео, присвяченому профілактиці та лікуванню коронавірусу https://www.youtube.com/watch?v=QpHg-WJ-mek

Нагадуємо, що кожна українська родина має змогу зберегти стовбурові клітини пуповинної крові у Кріобанку. Стовбурові клітини не мають строку зберігання, вони можуть бути використані людиною протягом всього життя. Майже кожного року людство стикається з новими хворобами та інфекціями. Стовбурові клітини – універсальні біологічні ліки, які допомагають як справлятися з конкретними хворобами, так і зміцнити загальний стан здоров’я та імунітет. Стовбурові клітини пуповинної крові, що були збережені при пологах, на 100% підійдуть самій дитині, також існує ймовірність, що ними зможуть скористатися й інші члени родини.

Детальніше з послугою збереження стовбурових клітин можна познайомитися на нашому сайті: https://cryobank.ua/