Інститут клітинної терапії взяв участь у симпозіумі, присвяченому антицитокіновим пептидам

Тяжкий перебіг невідомого до грудня 2019 року захворювання – COVID-19 обумовлений феноменом “цитокінового шторму”, що означає надмірне виділення прозапальних біологічно активних речовин імунокомпетентними клітинами організму у відповідь на інфікування вірусом SARS-CoV-2. Тому, у лікуванні коронавірусної пневмонії застосовуються, зокрема, глюкокортикостероїди та інші антицитокінові препарати, що володіють протизапальним ефектом.

Численні наукові публікації також вказують на ефективність мезенхімальних стовбурових клітин пуповини та плаценти у лікуванні COVID-19. В останні роки мезенхімальні стовбурові клітини пуповини та плаценти набули широкого застосування у лікуванні аутоімунних хвороб (хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, розсіяний склероз, ревматоїдний артрит та ін), де потрібна  імуносупресивна дія. Також у лікуванні COVID-19 досліджуються Т-лімфоцити пуповинної крові, про що ми повідомляли раніше.

На сьогодні клітинна терапія COVID-19 вивчається в більш ніж 70 клінічних дослідженнях у США, Канаді, Китаю, Бразилії, Пакістані, Ірані, Данії, Франції, Італії, Німеччині, Білорусії, Україні. В Україні метод лікування COVID-19 з використанням мезенхімальних стовбурових клітин пуповини та плаценти розробили науковці та лікарі Інституту клітинної терапії, базуючись на світовому досвіді лікування коронавірусної пневмонії та більш, ніж 50 роках власного досвіду клітинної терапії.

Щоб “тримати руку на пульсі” в галузі сучасної протизапальної терапії 11 листопада 2020 року представники Інституту клітинної терапії взяли участь у Boulder Peptide Symposium, присвяченому антицитокіновим пептидам. У зв’язку з карантинними обмеженням зустріч відбулася у форматі вебінару. Нові знання, отримані на зарубіжних конгресах та в рамках реалізації міжнародних наукових проектів фахівці Інституту клітинної терапії постійно впроваджують у роботу Кріобанку та Клініки.