Випадок подолання коронавірусної інфекції за допомогою пуповинної крові

Як повідомили китайські вчені, 65-річна китаянка, що перебувала в тяжкому стані після інфікування коронавірусом несподівано одужала після введення стовбурових клітин пуповинної крові. Впродовж майже 2 тижнів пацієнтка перебувала у відділенні інтенсивної терапії клініки Баошан в Куньміну, столиці Юньнань, південно-західної провінції Китаю, внаслідок інфекції Covid-19.

Але як повідомляється в статті, що опублікована науковцями Куньмінського університету під керівництвом доктора Ху Мін, вже через 4 дні після першого введення стовбурових клітин пуповинної крові, жінка встала на ноги і змогла знову ходити. 

На думку вчених, хоче це тільки один випадок успішного подолання наслідків коронавірусної інфекції за допомогою стовбурових клітин пуповинної крові, він надзвичайно важливий і обґрунтовує доцільність подібних клінічних досліджень із лікування критичних пацієнтів з Covid-19 за допомогою стовбурових клітин пуповинної крові.

«Введення стовбурових клітин пуповинної крові поряд з іншими імуномодулюючими засобами може стати ідеальним методом лікування при коронавірусній інфекції» – йдеться в публікації. 

Згідно даних Всесвітньої організації охорони здоров’я, даний випадок вже один з 14 зареєстрованих клінічних досліджень із лікування коронавірусної інфекції стовбуровими клітинами. 

Жанг Ксінмін, директор відділення біологічних технологій з Міністерства науки та технологій в Пекіні (Китай), повідомив на прес-конференції 15 лютого 2020 року, що попередні результати досліджень клітинної терапії коронавірусної інфекції свідчать, що даний метод лікування безпечний і ефективний. 

Джерело: https://www.scmp.com/news/china/society/article/3052495/coronavirus-far-more-likely-sars-bond-human-cells-scientists-say

Перший ліцензований кріобанк України, створений у 2003 р. при Інституті клітинної терапії, надає послуги з довготривалого зберігання стовбурових клітин пуповинної крові, плаценти й пупкового канатика. У 2020 р. клініка Інстититу клітинної терапії розробила спеціальну профілактичну й терапевтичну програму для зміцнення імунної системи для протидії коронавірусній інфекції.